SON DAKİKA

lorem ipsum dolar sit amet         


Bugün: 04.12.2020

Kreş Öğretmenleri Oyunla Öğrenme Eğitimlerine Katıldı

Kreş Öğretmenleri Oyunla Öğrenme Eğitimlerine Katıldı
Kreş Öğretmenleri Oyunla Öğrenme Eğitimlerine Katıldı Türkiye’nin en fazla kreşe sahip belediyesi olma özelliğini koruyan Kartal Belediyesi, minik Kartallıları yetiştiren kreş öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkı sunmak için düzenlenen “Lego Education Ivır Zıvır Okul Öncesi Atölyesi” eğitimine ev sahipliği yaptı.07.11.2020 21:38

Kartal Belediyesi ve Lions 118Y işbirliğinde düzenlenen eğitim, Kartal Belediyesi akıllı hizmet binasında gerçekleştirildi. Eğitime Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar’ın yanı sıra kreş öğretmenleri katıldı. Lego Education Akademi eğitmeni Sera Yöndem tarafından verilen eğitim Koranavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzeni kurulan alanda gerçekleştirildi. 

Eğitim sırasında söz alan Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, “Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in vizyonu ve talimatları doğrultusunda hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin kendilerini sürekli olarak geliştirebilecekleri eğitimler düzenlemeye büyük önem veriyoruz.” dedi.

Lego Education Ivır Zıvır Okul Öncesi Atölyesi kapsamında kreş öğretmenleri, gündelik hayatta karşılaşılabilecek ıvır zıvır ürünler ile çocukların öğrenme sürecine nasıl katkı sağlayabileceklerini öğreniyor. 8 saat süren atölye programına katılan kreş öğretmenleri ayrıca okul öncesi eğitim alan minik öğrencilere çeşitli interaktif oyunlar ile robotik kodlama hakkında genel bilgilendirme yapma konusunda da bilgi ediniyor. Eğitimi başarı ile tamamlayan öğretmenlere programın sonunda sertifikaları verildi.

 

 

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.